Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
    Konya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 109.yılı  bir dizi etkinlikle kutlandı.
  03.04.2024

     

              18 Mart 2024 tarihinde saat 14:00’da başlayan programa Konya Cumhuriyet Başsavcı Vekili Sayın Lütfi BOYALI,  Kurum Savcısı Murat KÜÇÜK, Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Uğur ÇAKAR, Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Serkan ERTAŞ, kurum personeli ile hükümlü ve tutuklular katıldı.

              Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan proğram  kurum vaizi Mehmet TORUN’un Kur’anı Kerim tilaveti ile devam etti.

  Tarihimizin en hüzünlü zaferi Çanakkale’yi, Çanakkale'de yokluklar içinde bir milletin çağın en güçlü ordularına karşı topyekün direnişini, vatanın her bir köşesinden Çanakkale'ye koşarken geri dönmeyi düşünmeyen 250 bin isimsiz kahramanı, Türklük onur ve haysiyetini en güzel şekilde korumakla üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren bu sayede Türk Milletinin Anadolu'daki varlığının devamını sağlayan övgülerin en güzeline layık olan Çanakkale Şehitlerini hazırlamış olduğu slayt gösterisi ile Kurum Vaizimiz Ahmet DEMİREL izleyicilere aktardı.

              Çanakkalede dedelerimizin vatanseverlik, fedakarlık ve cesaretini anlatan ‘en güzel destan Çanakkale’ konulu kısa film gösterimi yapıldı.

  İstiklal Marşımızı güzel okuma yarışması ve ‘Fedakarlık ve azmin zaferi Çanakkale’ konulu kompozizyon yarışmasında dereceye giren hükümlü ve tutuklularımıza ödülleri  programa katılan  misafirlerimiz tarafından takdim edildi.

  İnfaz koruma memurları ve hükümlü ve tutuklulardan oluşan tiyatro ekibince hazırlanan Çanakkale temalı oyun ve hükümlülerden oluşturulan koro tarafından seslendirilen Çanakkale türküleri izleyicilerin beğenisini kazandı.

  Anma proğramı hükümlü ve tutuklularca Çanakkale Şehitleri için okunan Kur’anı Kerim’in hatim duası ile sona erdi.

  Topun donanmayla, tüfeğin bataryayla, neferin ordularla boy ölçüştüğü, yiğidin harman olduğu Çanakkale'de geri dönmek için değil, şahadete giden 250 bin kınalı kuzuyu rahmet ve minnetle anıyoruz.

  Adres

  AKABE MAHALLESİ ALAADDİN KAB CADDESİ NO:140 KARATAY/KONYA

  Telefon

  332 355 13 32

  Faks:0 332 355 31 45

  E-Posta

  konya.etcikisaretadalet.gov.tr